SXSW (South by Southwest)

Date: 28 квітня 2021
Tags: ПОДІЇ, #ЧАСНАВЧАННЯ
SXSW (South by Southwest)

Світ вже не буде таким, як раніше.

Ми всі вже це давно зрозуміли.

Офлайн-заходи трансформувались, перейшли в онлайн. Бренди змінили презентаційні роботи та комунікації з клієнтами, тому сьогодні, хочемо вас познайомити з цікавим кейсом наших колег з креативної індустрії ?
SXSW (South by Southwest) - це перший фестиваль, якому вдалося об'єднати в собі інтерактивне мистецтво, медіа, технології і музику. У 2021 році фестиваль пройшов в онлайн-форматі. Тому, якщо вам необхідна доза натхнення та креативу - велкам!?
Онлайн версія фестивалю South by Southwest представила різноманітний лайнап з основних виступів, музичних презентацій, кінопоказів, майданчиків для нетворкінгу і віртуальних активацій від брендів. Організаторам успішно вдалось реалізувати та перевести в онлайн масштабний фестиваль, який до цього моменту мав сотні тисяч відвідувачів! Вони зробили кілька пунктів, щоб зробити event інтуїтивно зрозумілим і доступним для глядачів.
Image

Увага!

Ось 6 гідних стратегій, які допомогли творцям SXSW Online 2021 домогтися успіху, можливо і вам вони будуть корисними:

⁃ Використання новітніх технологій

Організатори запросили досліджувати простір SXSW Online XR, де за допомогою програм відтворило у віртуальній реальності вулиці Остіна, на яких зазвичай проходить фестиваль. Розроблена на основі VRChat за участю VRrOOm майданчик дозволяв відвідувачам «гуляти» по вулицях і відвідувати різні місця для проведення заходів і дискусійних панелей.
Комунікації з учасниками проходив у популярній соціальній мережі Clubhouse, навіть був доданий новий клуб SXSW, де команда проводила щоденні кімнати з особливими гостями.

⁃ Доступність і зручність

Враховуючи всі відволікаючі фактори, усі пуш-повідомлення, які щодня існують навколо людини, було важливо дозволити учасникам максимально ефективно розпоряджатися своїм часом.
Команда досягла цієї мети, створивши головну сторінку, на якій учасники могли легко отримати доступ до всіх запланованих подій.
Було п'ять «каналів» для перегляду прямих ефірів; всі відео були переведені в режим «картинка в картинці», щоб люди могли продовжувати дивитися, переходячи на інші вкладки.
Глядачі могли налаштуватися на перегляд через будь-які сучасні гаджети.

⁃ Легкий нетворкінг

Надання учасникам можливості спілкуватися один з одним є ключовим компонентом SXSW, і команда вирішила відтворити цей момент в цифровому форматі.
Кожному учаснику було запропоновано заповнити детальний профіль з фотографією, короткою біографією, посиланнями на свої соціальні мережі і інформацією про своїх компаніях, щоб знайти всі діджитал-канали комунікацій з однодумцями.

⁃ Новий підхід до тематичної стратегії

Цього року захід відрізнявся не тільки форматом: організатори повністю переосмислили стратегію. Претенденти кінофестивалю і музичної програми в порівнянні з минулими роками скоротилися з тисяч позицій до пари сотень. З іншого боку, через відсутність територіальних обмежень до складу спікерів увійшли найвідоміші імена, ніж будь-коли, в тому числі Oprah Winfrey, Richard Branson, Stacey Abrams, Willie Nelson, президент США George W. Bush, Ava Duvernay і інші знаменитості .
Image

⁃ Творчий підхід до спонсорства

Також було проведено ряд спонсорських презентацій, одна з яких проходила через цифрову «подарункову сумку».
Деякі компанії проводили конкурси за допомогою цієї функції, в той час, як інші пропонували сувеніри за певні дії - наприклад, відвідувачам, які запланували зустріч з певними компаніями під час фестивалю, безкоштовно видавали брендовані футболки та мерч.
Новинкою в цьому році стала Creative Services Exhibition, цифрова виставка, присвячена творчим організаціям і малому бізнесу.

⁃ Доступна служба підтримки

Яким би зручним не був віртуальний захід, на ньому обов'язково будуть присутні учасники з технічними проблемами і питаннями. Щоб допомогти, SXSW укомплектував службу підтримки на 12 годин кожен день і пропонував докладні часто задаються по різних компонентах фестивалю. Також існувала окрема спеціалізована служба підтримки для компонента SXSW Online XR. Більш того, команда SXSW щодня проводила сеанси в форматі AMA (Ask-Me-Anything).